X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Курт Гедель

Завантажити презентацію

Курт Гедель

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Курт Гедель. Теореми про неповноту

Слайд 2

Відомий австрійський вчений Курт Гедель народися 28 квітня 1906 року в місті Брюнн. Його батько, Рудольф Гедель, був керуючим великої текстильної фабрики, а мати мала гуманітарну освіту. Родина Геделів була достатньо забезпеченою, тому вчений мав щасливе дитинство. В школі Геделю більш за все подобалися математика та іноземні мови. На подиви вчителів та однокласників, хлопець швидко визначився з життєвими пріорітетами та ще до закінчення школи освоїв університетську програму з математики.

Слайд 3

Закінчивши школу у 1923 році Гедель вступає до Віденського універсітету. Там він на протязі двох років не може вирішитися зі спеціалізацією, відвідуючи одночасно лекціі з теоритичної фізики та математики, на якій зупиняє свій вибір. У 1929 році Гедель захищає дисертацію, а в 1930 році починає викладати у Віденському універсітеті. Приймає участь у Віденському гуртку та активно відвідує семінари з неопозитивізма(логічного позитивізму). У 1934 році він читає курс лекцій «Про невирішені теореми формальних математичних систем» у Пристонському універсітеті(США).

Слайд 4

Теорема про неповноту У 1931 році німецький науковий журнал опублікував статтю під назвою «Про формально нерозв'язані припущення Principia Mathematica та споріднених систем». Фактично праця складається з двох теорем. Перша свідчить про те, що в певній системі аксіом є твердження, які можно одночасно як довести, так і спростувати. Це робить систему повною. В неповних системах твердження можна тільки спростувати чи довести. Такі системи є несуперечливими. Друга теорема Геделя як раз говорить про те, що неможливо довести несуперечливість системи в рамках цієї неповної системи.  

Слайд 5

Математика складається з аксіом(постулатів), які не потребують доведення. Фактично своїми теоремами Гедель довів, що не існує такої повної теорії, де можна довести всі теореми арифметики. Для доведення треба задіяти аксіоми більш сильної теорії, яку в свою чергу теж не можливо довести. Гедель, можна сказати, довів, що нічого в математиці не підлягає доведенню.

Слайд 6

Проблеми Зі здоров’ям У 30-ті роки в Геделя починаються проблеми зі здоров’ям. На протязі всього життя його переслідували психічні розлади, які в певні періоди переростали в параною та переслідувалися галюцінаціями. Влітку, наприклад, вчений не дивлячись на спеку одягав зимове пальто і закутувався у шарф. Гедель також викинув з дому холодильник да радіатор, боючись отруйних газів.