X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Гайдн"

Завантажити презентацію

"Гайдн"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Учениця 7(11)-Б класу Луцької гімназії №4 Ім. Модеста Левицького Цибульська Вікторія Франц Йозеф Гайдн

Слайд 2

ФРАНЦ ЙОЗЕФ ГАЙДН (1732 – 1809) Франц Йозеф Гайдн австрійський композитор, представник віденської класичної школи, один з основоположників таких музичних жанрів, як симфонія і струнний квартет.

Слайд 3

Йозеф Гайдн (ім'ям Франц сам композитор не називав себе ніколи) народився 31 березня 1732 р. у австрійському селі Рорау, недалеко від кордону з Угорщиною.

Слайд 4

Батьки, що захоплювались співом і аматорською грою, помітили у хлопчика музичні здібності та у 1737 відправили його до родичів у місто Гайнбург-на-Дунаї, де Йозеф став навчатися хоровому співу і музиці.

Слайд 5

У 1740 р. Йозефа помітив Георг фон Ройттер, директор капели віденського собору св. Стефана. Ройттер узяв талановитого хлопчика в капелу, і той протягом дев'яти років співав у хорі. У 1749 Йозеф пішов з хору і став вільним музикантом.

Слайд 6

У 1759 композитор одержує посаду капельмейстера при дворі графа Карла фон Морцина. Під керівництвом Гайдна постає невеликий оркестр, для якого композитор складає свої перші симфонії. У 1760 Гайдн одружується на Марії-Ганні Келлер.

Слайд 7

У 1781 р., під час перебування у Відні, Гайдн познайомився і подружився з Моцартом. В останні роки жив у Відні. 1792 року він знайомиться з Бетховеном та бере його в учні. Йозеф Гайдн помер 31 травня 1809 у Відні.

Слайд 8

Стиль Гайдна органічно пов'язаний з культурою Відня, що сплавляла в собі італійські, південно-німецькі та інші культурні традиції.

Слайд 9

За висловом Джеймса Вебстера, "Гайдн мав успіх в усіх музичних жанрах. Він широко відомий як 'батько симфонії' і ще більш справедливо було б назвати Гайдна батьком струнного квартету; жоден з інших композиторів не наблизився до такого поєднання продуктивності, якості і історичного значення в цих жанрах."

Слайд 10

Гайдн пробував свої сили у всіх родах музичного твору. В області інструментальної музики він вважається одним з найбільших композиторів другої половини XVIII і початку XIX століть. Велич Гайдна як композитора максимально проявилося у двох підсумкових його творах: великих ораторіях - «Створення світу» (1798) і «Пори року» (1801).

Слайд 11

«ПОРИ РОКУ» (1801). Ораторія "Пори року" може служити зразковим еталоном музичного класицизму. Робота над ораторіями підірвала сили композитора. Останніми його творами стали «Harmoniemesse» (1802) і незакінчений струнний квартет op. 103 (1802). Останні начерки ставляться до 1806, після цієї дати Гайдн вже нічог не писав.

Слайд 12

Йозеф Гайдн помер 31 травня 1809 у Відні. ВІДЕНЬ. ПАМ'ЯТНИК ГАЙДНУ

Слайд 13

. ВЕНЕЦІЯ. БУДИНОК ГАЙДНА

Слайд 14

ТВОРИ 24 опери ораторії 14 мес симфонічна музика 104 симфонії

Слайд 15

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біографія