X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Гайдн"

Завантажити презентацію

"Гайдн"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Учениця 7(11)-Б класу Луцької гімназії №4 Ім. Модеста Левицького Цибульська Вікторія Франц Йозеф Гайдн

Слайд 2

ФРАНЦ ЙОЗЕФ ГАЙДН (1732 – 1809) Франц Йозеф Гайдн австрійський композитор, представник віденської класичної школи, один з основоположників таких музичних жанрів, як симфонія і струнний квартет.

Слайд 3

Йозеф Гайдн (ім'ям Франц сам композитор не називав себе ніколи) народився 31 березня 1732 р. у австрійському селі Рорау, недалеко від кордону з Угорщиною.

Слайд 4

Батьки, що захоплювались співом і аматорською грою, помітили у хлопчика музичні здібності та у 1737 відправили його до родичів у місто Гайнбург-на-Дунаї, де Йозеф став навчатися хоровому співу і музиці.

Слайд 5

У 1740 р. Йозефа помітив Георг фон Ройттер, директор капели віденського собору св. Стефана. Ройттер узяв талановитого хлопчика в капелу, і той протягом дев'яти років співав у хорі. У 1749 Йозеф пішов з хору і став вільним музикантом.

Слайд 6

У 1759 композитор одержує посаду капельмейстера при дворі графа Карла фон Морцина. Під керівництвом Гайдна постає невеликий оркестр, для якого композитор складає свої перші симфонії. У 1760 Гайдн одружується на Марії-Ганні Келлер.

Слайд 7

У 1781 р., під час перебування у Відні, Гайдн познайомився і подружився з Моцартом. В останні роки жив у Відні. 1792 року він знайомиться з Бетховеном та бере його в учні. Йозеф Гайдн помер 31 травня 1809 у Відні.