X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Філатов Володимир Петрович

Завантажити презентацію

Філатов Володимир Петрович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ФІЛАТОВ ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ ТА ЙОГО ДОСЛІДЖЕННЯ.

Слайд 2

БІОГРАФІЯ В.П.ФІЛАТОВА Народився 15(27) лютого 1875 року в селі Михайлівка Протасовської волості Саранського повіту Пензенської губернії - в родині земського лікаря. У 1882 році разом з родиною переїздить до Симбірська. Після закінчення Симбірської гімназії у 1892 році вступає на медичний факультет Московського університету. Після закінчення університету у 1897 році деякий час працює ординатором університетської очної клініки, згодом — в Московській очній лікарні. У 1903 році на запрошення С. С. Головіна переїздить до Одеси, де в 1906 році стає асистентом кафедри, а у 1908 році захищає докторську дисертацію з теми «Учення про клітинні отрути в офтальмології». У 1911 році очолює кафедру очних хвороб Новоросійського університету (з 1919 року — Одеський медичний інститут) і беззмінно керував нею до 1956 року. У 1936 році з ініціативи В. П. Філатова в Одесі було створено Інститут експерементальної офтальмології (тепер — Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова АМН України), який він і очолював з 1936 по 1950 роки. В роки радянсько-німецької війни був евакуйований до Ташкента, де було розгорнуто очний шпиталь. У 1944 році повернувся до Одеси. Помер 30 жовтня 1956 року. Похований на Другому Християнському цвинтарі Одеси.

Слайд 3

Наукові дослідження Володимир Філатов почав наукові дослідження, маючи великий досвід роботи у практичній офтальмології. В 1917 р. він опублікував свій новий метод пластики круглим стеблом, що здобув широке визнання хірургів і відомий як філатовське кругле стебло. Цей метод і досі використовується у відновній хірургії при обширних дефектах тіла.

Слайд 4

Кругле стебло Філатова До розробки нового метода пластичного закриття дефектів шкіри хірургів призвело те спостереження, що ніжка шматочків шкіри в результаті епітелізації раньової поверхні і зморщування приймає форму стебла. Основною перевагою стебельчастого клаптя є те, що він може переміщуватись на великі відстані при збережені надійного кровопостачання і не залишає відкритих раньових поверхонь на донорських місцях. Стебельчастий клапоть по праву отримав назву круглого стебла Філатова, який розробив сам принцип, перевірив його в експериментах на морських свинках і застосував вперше на практиці для усунення дефекта нижньої повіки у людини.  

Слайд 5

Основні наукові праці Основні наукові праці присвячені проблемам офтальмології та вивченню біогенних стимуляторів. Запропонував новий оригінальний метод відновної хірургії - пластику на круглому шкірному стеблі (1917 р.). Науково обгрунтував і практично розробив операцію пересадки рогової оболонки (1924 р.). Вдосконалив техніку операції часткової наскрізної кератопластики. Вперше використав для пересадки рогівку очей трупів (1931 р.). Створив вчення про біогенні стимулятори, що стало основою методу тканинної терапії при багатьох захворюваннях людини і тварин. Створив школу офтальмологів.

Слайд 6

В.П.Філатов вніс цінні пропозиції в багато розділів офтальмології. Основні його праці - "Оптична пересадка рогівки і тканинна терапія" (1945 р.) і "Тканинна терапія" (1948 р.) - надовго стали важливими посібниками для офтальмологів. Організований ним Український інститут експериментальної офтальмології (зараз - Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В.П.Філатова) став кузнею кадрів офтальмологів.

Слайд 7

ДОСЯГНЕННЯ В.ФІЛАТОВА В очній клініці Новоросійського університету В.П.Філатов почав свої роботи щодо пересадки рогової оболонки при більмах. Тут вперше у світі він широко використав рогівку трупних очей при операціях пересадки і цим розв'язав проблему матеріалу для кератопластики. Він розробив засіб консервації рогівки у вологій камері при температурі +4°С. В.П.Філатов розробив техніку операції часткової наскрізної кератопластики, доступну для виконання офтальмохірургами. Кератопластика перестала бути "клінічним експериментом" і стала дійовим засобом повернення зору сліпим з більмами. У пересадці рогівки В.П.Філатов досяг значних успіхів, і це принесло йому світове визнання. В очній клініці було проведено дослідження з вивчення лікувальних властивостей при зниженій температурі тканин, що консервувалися, і це стало основою для створення В.П.Філатовим нового методу лікувальної медицини - тканинної терапії, яка згодом дістала широке впровадження у практику охорони здоров'я.

Слайд 8

ПРЕЗЕНТАЦІЮ На тему: Філатов Володимир Петрович та його дослідження Створила учениця 9 класу Арбора Оксана

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія