X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дмитро Стус

Завантажити презентацію

Дмитро Стус

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Дмитро Стус Син поета Василя Стуса. Закінчив філологічний факультет Київського університету (1987—1992). 1995 захистив кандидатську дисертацію «Палімпсести» Василя Стуса: творча історія та проблеми тексту».Науковий працівник відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАНУ. Від 2001 — заступник головного редактора журналу «Книжник-Review». Від 2001 — завідувач відділу критики та бібліографії журналу «Сучасність». Генеральний директор Благодійного фонду «Україна Інкоґніта».Від лютого 2004 — віце-президент Асоціації українських письменників. Головний редактор літературно-критичного часопису «Київська Русь». Національна премія України імені Тараса Шевченка (2007) за книгу «Василь Стус: життя як творчість».

Слайд 3

Поет Василь Стус за інших обставин міг бути нашим сучасником, але доля, що, як і історія, не має умовного способу, вже зробила його класиком. Занесла до шкільної програми. І нагородила канонічною біографією героя, незламного й непогрішимого. І ось — книга, яка стала, за твердженням багатьох авторитетних дослідників, проривом в усій вітчизняній біографістиці. Про творчість і життя поета (які, зрештою, невіддільні одне від одного) написав Дмитро Стус, син Василя Стуса, письменник, журналіст і літературознавець. Ретельний добір фактажу, десятки позицій опрацьованих документів і досліджень — і щемна щирість, можлива тільки тоді, коли пишеш про рідну людину. Людину, яку по-справжньому прагнеш зрозуміти. І понад усе бажаєш уберегти від бронзовіння на п’єдесталі. Книга Дмитра Стуса «Василь Стус. Життя як творчість» (видавництво «Факт», Київ) здобула Ґран-прі у Всеукраїнському рейтинґу «Книжка року-2004».

Слайд 4

Поет. Правозахисник. Людина. Товариш. Чоловік. Батько. В’язень. Філософ. Знайомий. Коханий. Знаний і незнаний. Політик і антиполітик водночас. Живий і давно - з точки зору життя людини,а не історичної перспективи - померлий.

Слайд 5

Життєве кредо В.Стуса: «Головне – не зрадити правді життя» Людина-попри всі обставини-таки спроможна здолати свій страх і стати гідною свого покликання Як добре те, що смерті не боюсь я І не питаю, чи тяжкий мій хрест, Що перед вами, судді не клонюся в передчутті недовідомих верст…