X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чому мігрують птахи

Завантажити презентацію

Чому мігрують птахи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чому мігрують птахи? Підготувала студентка 3 групи 3 курсу Дідура Руслана

Слайд 2

План 1. Що таке міграція? 2. Чому птахи мігрують? 3.Чому розпочалася міграція? 4.Чи є міграція складною і небезпечною для птахів? 5.Як птахи знаходять шлях? 6.На якій висоті літають птахи? 7.Як вивчається міграція?

Слайд 3

1. Що таке міграція? Міграція – це регулярне переміщення тварин з одної території до іншої, де вони живуть у різні пори року. Багато птахів світу мігрує. 

Слайд 4

Приблизно 5 мільярдів суходільних птахів мігрує кожного року з Європи до Азії і Африки. Ще більше мігрує птахів у інших частинах світу. Шляхи міграції птахів у світі

Слайд 5

2. Чому птахи мігрують? В багатьох частинах світу зміна сезонів призводить до того, що птахи можуть жити там тільки частину року.

Слайд 6

Наприклад, у північній півкулі влітку умови є дуже сприятливими для гніздування птахів. Світовий день - довгий, існує багато придатних місць для гніздування, достатньо корму.

Слайд 7

Таким чином, птахи мають усі умови для того, щоб вижити і виростити потомство. Проте, зими там холодні, в багатьох випадках морозні і сніжні.

Слайд 8

З таких погодних умов птахи не можуть знайти достатньо корму взимку і можуть загинути від голоду. Багато видів птахів не може вижити при низьких температурах. Ось чому вони і відлітають на південь.

Слайд 9

3.Чому розпочалася міграція? Протягом мільйонів років клімат Землі сильно змінювався. Крім того, континенти дрейфували по поверхні Землі.

Слайд 10

Внаслідок дрейфу деякі землі опинилися ближче до полюсів і там створилися зони з визначними сезонами. 

Слайд 11

Тому на цих територіях тільки протягом короткого часу достатньо корму, а вся інша частина року є непридатною для життя тварин. Деякі птахи набули здатності подорожувати на північ, щоб мати достатньо корму. 

Слайд 12

Там вони мали можливість виростити більше пташенят, тому що конкуренція за корм була нижчою, ніж, якби вони залишилися на півдні. Звичайно, вони повинні були повертатися взимку. Так почалася міграція.

Слайд 13

4.Чи є міграція складною і небезпечною для птахів? Маленькі птахи, вага яких лише кілька грамів, залишають свої гнізда десь на півночі. Вони летять на зимівлю в Африку і повертаються до своїх гнізд наступною весною.

Слайд 14

Птахи долають кілька тисяч кілометрів і це є одним з найбільших чудес природи. Протягом подорожі вони стикають з багатьма труднощами і небезпеками.

Слайд 15

Однією з найбільших небезпек є погода. Якщо погода є поганою і вітер має “невірний” напрямок, птахи можуть вичерпати свої внутрішні резерви дуже швидко і не досягнути місць зимівлі.

Слайд 16

Сильні вітри можуть зашкодити перельоту пташок і віднести їх за багато кілометрів від їх міграційних шляхів.

Слайд 17

Багато мігрантів перетинають Сахару і зимують на територіях, які знаходяться якраз поруч пустелею. Це дуже засушливі місця, і птахам дуже складно там вижити.

Слайд 18

5.Як птахи знаходять шлях? Птахи мають внутрішній годинник, який дозволяє їм визначати, котра година і яка пора року

Слайд 19

Птахи використовують три головні способи визначення правильного шляху. Вони можуть реагувати на магнітне поле Землі і знаходити шлях за його допомогою. 

Слайд 20

Протягом дня птахи орієнтуються за сонцем. Оскільки вони бачать поляризоване світло, птахи можуть орієнтуватися навіть тоді, коли сонце знаходиться за хмарами. 

Слайд 21

 Вночі птахи орієнтуються по зірках. Вони вчать карту зоряного неба, ще знаходячись у гнізді.

Слайд 22

6.На якій висоті літають птахи? Більшість співочих птахів мігрує на висоті від 500 до 2000 метрів.

Слайд 23

Проте, деякі летять на висоті більше 6800 метрів; лебеді були зареєстровані на висоті 8000 метрів і гірські гуси на висоті 9000 метрів.

Слайд 24

7.Як вивчається міграція? Міграція птахів вивчається вже понад 100 років. На лапку птаха надягається маленьке металеве кільце, яке має свій оригінальний номер. Типи кілець, які використовуються для кільцювання птахів

Слайд 25

Птахів кільцюють, а потім випускають. Коли закільцьованих птахів ловлять на міграційних шляхах, їхні дані реєструються. Це допомагає з’ясувати, якими шляхами птахи мігрують. 

Слайд 26

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія