X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Брайль"

Завантажити презентацію

"Брайль"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Брайль: Читання руками . Ланцюг подій, що призвели до появи шрифту Брайля, почався під час хрестових походів французького короля Луї IX

Слайд 2

Рельєфні букви. Ярмарок «St. Ovid's Fair » був одним з найбільш видовищних місць Парижа. З 14 серпня по 15 вересня кожен рік вуличні торговці , циркачі , лялькарі демонстрували тут свою майстерність. У 1771 році молодий чоловік на ім'я Валентин Хауї відвідує ярмарок і подає милостиню сліпому хлопчикові . На його подив , хлопчик назвав номінал монети. Так Хауї усвідомив , що сліпі можуть осягати грамоту за допомогою дотику . 12 -річний жебрак Франсуа Лезюер стає його першим учнем. Валентин учив його читати , спочатку використовуючи рельєфні дерев'яні літери , з яких формував слова .

Слайд 3

Франсуа був талановитим учнем і через 6 місяців навчився відчувати на дотик надруковані сторінки. Хауї представив учня Королівської Академії , де його вміння приголомшило вчених мужів . Так з'явився рельєфно - лінійний шрифт. Люди водили пальцями по опуклим ( рельєфним ) буквах , складали їх в слова і пропозиції. Революційний винахід стало поширюватися в світі. У 1806 році Валентин Хауї приїжджає в Петербург на запрошення Олександра I. У заснованому В. Хауї « Петербурзькому інституті сліпих дітей » стали друкуватися книги.

Слайд 4

Винахідники - послідовники Хауї користувалися принципово невірною передумовою : « що зручно для тих, хто бачить , то зручно і для сліпих» . За системою Хауї потрібно було « прочитувати » стандартні опуклі букви , досить часто мали хитромудрі контури. Винахідники в першу чергу стали пропонувати опуклі шрифти з оригінальними або спрощеними накресленнями букв. У 1831 році англієць Джеймс Гол ввів кутовий опуклий шрифт , який використовувався якийсь час у притулку для сліпих. Олстон з Единбурга запропонував свій шрифт , що базувався на латинському алфавіті . Шрифт Олстона дуже нагадує один із сьогоднішніх комп'ютерних шрифтів - Arial .

Слайд 5

У січні 1809 року в маленькому французькому містечку Кувре народився Луї Брайль . У дитинстві він випадково поранив око ножем і осліп. У 1819 році Луї зараховують у Паризьку школу для сліпих. Навчання проводилося за книгами системи Хауї , було дуже довгим і дорогим. Школа в Парижі мала у своєму розпорядженні всього лише 14 таких книг , які Луї успішно прочитав , обмацуючи кожну літеру. Система Хауї була недосконалою. Щоб відчути кожну букву , було потрібно кілька секунд , і коли людина досягала кінця речення, то майже забувала про те , що було спочатку . Луї зрозумів , що необхідно шукати спосіб, що дозволяє читати швидко і легко.

Слайд 6

. Луї Брайль