X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Богдан Зиновій Хмельницький

Завантажити презентацію

Богдан Зиновій Хмельницький

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Народився: 27 грудня 1595 (6 січня 1596) Помер: 25 липня (6 серпня) 1657 Інші імена: Зиновій. Титул: Гетьман. Віроспові-дання: Православний. Дружини: Ганна Сомківна, Мотрона Чаплинська, Ганна Золотаренко. Діти: Тиміш, Юрій, Катерина (Олена), Степанія.

Слайд 3

Про життя Богдана Хмельницького до 1647 р. відомо дуже мало. Рік народження гетьмана - 1595 - вирахувано за відомостями венеціанського посла Сагредо, який у 1649 р. писав до сенйорії, що Хмельницькому 54 роки. М. Максимович висунув версію, що Богдан народився 27 грудня 1595р., на свято Святого Федора Начертанного та одержав ім'я Богдан, від народної форми церковного імені Теодор (Феодот). Однак ця версія не пояснювала друге ім'я Богдана Хмельницького, Зиновій. Богдан Хмельницький походив з українців дрібно-шляхетського роду. Батько Богдана, Михайло Хмельницький, був на службі у коронного гетьмана Станіслава Жолкевського, а потім у його зятя Яна Даниловича. Матір Богдана була козачкою і, найімовірніше, звалася Агафією. Відомо, що Богдан мав брата Григорія.

Слайд 4

Місце народження Хмельницького докладно невідоме. Існує припущення П. Оленського, що Богдан народився у Черкасах. С. Тароня, Наталія Полонська - Василенко, вказують на те, що до переїзду у Чигирин батько Хмельницького жив у Жовкві. І. Крип’якевич називає Суботів або Чигирин місцем народження Хмель-ницького. М. Петровський доводить, що це місто Переяслав.

Слайд 5

Слайд 6

Богдан отримав початкову домашню освіту, а далі навчався в парафіяльній школі. Палеографічний аналіз власноруч написаних гетьманом листів виявив почерк з прикметними рисами Київської школи. У 1609р., на пропозицію гетьмана Жол-кєвського, батько віддав його до Львівської єзуїтської колегії. Там навчався 5-7 років, де був добре обізнаний з всесвітньою історією, латинською, польською мовою, а згодом навчився турецької, кримськотатарської і французької мов. Будівля львівського Єзуїтського колегіуму