X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Сузір'я Близнюки"

Завантажити презентацію

"Сузір'я Близнюки"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Сузір'я Близнюки”

Слайд 2

Близня та (лат. Gemini) — одне з 12 сузір'їв зодіаку. Відоме з найдавніших часів. Близнюки займають на небі площу в 513.8 квадратного градуса і містять 121 зірку, видиму неозброєним оком.

Слайд 3

Зодіакальне сузір'я, контур якого дійсно нагадує дві людські фігури. Зірки Кастор і Поллукс представляють голови близнюків, тіла яких спускаються по Молочному Шляху і граничать там з Оріоном. Кастор - це крихітне скупчення із шести зірок. Їх сумарна видима зоряна величина 1.59 і відстань від Сонця 45 св. років. А зоряна величина Поллукса 1.16 і відстань 35 св. років.

Слайд 4

Кастор і Поллукс - дві головні, самі яскраві зірки сузір'я Близнюків, судячи з їхніх імен, повинні бути начебто дуже схожими один на одного. Природа, однак, не побажала рахуватися з міфами і наділила ці зірки дуже різними властивостями.

Слайд 5

Кастор - кратна зірка, два головних компоненти якої являють собою блакитні гарячі зірки. Кастор - 20-а по яскравості зірка. Альфа Близнюків, названа на честь героя грецької міфології, одного з братів - Діоскурів.

Слайд 6

Видима зоряна величина 1,58m . Спектральний клас A1 V. Кастор - система із шести зірок. Дві подвійні системи розташовані на кутовій відстані 4,1". На кутовій відстані приблизно 73" від описаної системи розташований третій подвійний компонент, що має середню видиму величину 9,0m. Період обертання Кастору C навколо центра мас усієї системи виміряється декількома десятками тисяч років. Кожна з цих трьох зірок - спектрально-подвійна (а Кастор З - ще і затемнено-перемінна) .Відстань від системи Кастору до Сонця 14,3 пк. Астрономічне положення центру ваги на 2000р.: пряме сходження=07ч34,6м; відмінювання=+31°53'.

Слайд 7

На малюнку сузір'я Кастор знаходиться на голові переднього Близнюка.