X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сонце – джерело життя на Землі

Завантажити презентацію

Сонце – джерело життя на Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сонце – джерело життя на Землі

Слайд 2

Сонце – основа біологічного годинника Людям, тваринам і рослинам дуже важливе світло Сонця. Деякі люди прокидаються і не сплять тільки тоді, коли світить Сонце (це стосується і більшості ссавців, земноводних і навіть більшості риб). Тривалість сонячного дня значно впливає на життєдіяльність організмів на Землі. Зокрема, взимку і восени, коли Сонце в Північній півкулі стоїть низько над горизонтом, і тривалість світлового дня мала і мало надходження сонячного тепла, природа в'яне і засинає - дерева скидають листя, багато тварин впадають на тривалий термін в сплячку або ж сильно знижують свою активність.

Слайд 3

Кліматичний вплив Сонця Поблизу полюсів навіть під час літа надходить мало сонячного тепла, через це рослинність там мізерна - причина смутного тундрового пейзажу, і мало які тварини можуть проживати в таких умовах. Навесні ж вся природа прокидається, трава розпускається, дерева випускають листя, з'являються квіти, оживає тваринний світ. Саме завдяки нерівномірному надходженню сонячної енергії в різні райони Землі і в різні пори року на Землі сформувалися кліматичні пояси.

Слайд 4

Слайд 5

Фотосинтез – основа життя У зеленому листі рослин міститься зелений пігмент хлорофіл, що є найважливішим каталізатором на Землі. За його допомоги відбувається реакція фотосинтезу, і одним з продуктів цієї реакції є кисень - елемент, який необхідний для життя майже всього живого на Землі. Він глобально вплинув на еволюцію нашої планети - зокрема, радикально змінився склад мінералів.

Слайд 6

Фотосинтез – основа життя В результаті реакції фотосинтезу утворюється глюкоза, яка є найважливішою сировиною для синтезу целюлози, з якої складаються всі рослини. Поїдаючи рослини, в яких за рахунок Сонця накопичена енергія, існують і тварини. Рослини Землі поглинають і засвоюють усього близько 0,3% енергії випромінювання Сонця, що падає на земну поверхню. Але і цього достатньо, щоб забезпечити синтез величезної кількості маси органічної речовини біосфери.