X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Сонце і життя Землі"

Завантажити презентацію

"Сонце і життя Землі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Сонце і життя Землі Полярне сяйво над Оклахомою (США)

Слайд 2

Використання сонячної енергії а). Геліотехнічна установки = різні типи сонячних теплиць, парників, опреснителей, водонагрівачів, сушарок. б). Плавка - плавлення тугоплавких металів = сонячні промені збирають у фокусі увігнутого дзеркала, де створюється висока температура. в). Сонячні батареї = перетворення сонячної енергії в електричну. Електростанції - перша потужністю 5 МВт, п. Щолково, Кримська астрофізична обсерваторія (1985р). дахи будинків - опалення і освітлення космічні апарати мікрокалькулятори електромобілі З усієї енергії Сонця (світності =3,876.1026 Вт/c) - Земля отримує близько 2.1017 Вт сонячної променистої енергії, тобто за рік близько 100 трильйонів тонн в умовному паливі. Це в десять тисяч разів більше, ніж нам потрібно. Ця енергія нагріває поверхню Землі (воду, суходіл, атмосферу) - підтримуючи тепловий режим і на біосферу Землі. Людство тільки починає виявляти і використовувати потенціал цієї енергії. Будується сонячна електростанція Nevada Solar One потужністю 64 МВт (долина Ельдорадо, штат Невада, США). Закінчення - березень 2007р.

Слайд 3

Вплив випромінювання на Землю Вперше детально цим питанням зайнявся Олександр Леонідович ЧИЖЕВСЬКИЙ (1897-1964) біофізик, археолог, основоположник гелиобиологии, з 1915 до 1930р публікує серію робіт, в яких показує значення періодичної діяльності Сонця, космічної активності, на процеси, що відбуваються в біосфері Землі.

Слайд 4

Короткохвильове випромінювання А) Електромагнітне доходить до Землі через 8,3 хвилини. 1. Короткохвильове випромінювання - за 3,5 млрд. років інтенсивність випромінювання зросла на 25%. Воно приходить в основному з шарів хромосфери і корони. а). Гамма - випромінювання (λ

Слайд 5

Короткохвильове випромінювання тепловізор ТН9100 р). Видиме світло (380нм

Слайд 6

2. Радіовипромінювання Сонця Сонце - могутнє джерело радіовипромінювання на всіх хвилях 8мм

Слайд 7

Корпускулярне випромінювання Через 1-2 доби доходить до Землі. "Сонячний вітер" = потік частинок (ядра, іони деяких елементів, протони, електрони - утворюючих розряджену плазму). Відкритий в 1959р АМС "Місяць-2". Вперше на його існування в 1898г вказує вчений Ф. А. Бредіхін (1831-1904). При спокійному Сонце викидається з V=10 км/с, а при вибухових процесах до 1000 км/с. Викид частинок здійснюється через корональні діри. Землі частинки досягають при V=350 км/с (при спалахах до 450 км/с), несучи з собою і магнітне поле. Концентрація n= 10 част./см 3, Т=106К. Викликає: а). Магнітні бурі - короткочасне зміна магнітного поля Землі; б). Полярне сяйво = проникнення полюсів в атмосферу часток, що викликають світіння атмосфери на висотах 80 - 1000км. (переважають зелені та червоні лінії кисню). в). Зміна тропосфери = позначається на погоду. г). Вплив на біосферу = зокрема людини: стан здоров'я, несприятливі дні і т. д. д). Поповнює частками радіаційні пояси Землі і хвіст магнітосфери Землі, витягнутий у бік, протилежний від Сонця.

Слайд 8

Космічні промені і корональні діри 2). Космічні промені = відкриті в 1912р В. Ф. Гесс (1883-1964, США) назвав космічними в 1926р Н. Е. Міллікен (1868-1953, США). = від Сонця (в період хромосферных спалахів) за 10-30 хв доходять до Землі. Хромосферные спалаху утворюють "корональні діри" (до 15% поверхні) - області вкрай розрядженою і прозорою корони з відкритим у міжпланетний простір магнітним полем, яка в цих місцях сильно розширюється (міхур), утворюючи посилення корпускулярного та короткохвильового випромінювання. = від наднових зірок. Це ядра атомів Всесвіті з великою енергією 107 - 1010 ев і концентрацією 1часть/см3 в 1 сек. Перші спостереження викидів корональної маси на диску Сонця були виконані на Сибірському сонячному радіотелескоп (ССРТ). Проведені дослідження показали зв'язок викидів корональної маси як з эрупцией волокон (протуберанцями), так і зі спалахами. Фотографія Сонця в діапазоні м'якого рентгенівського випромінювання. Корональні діри проявляються у вигляді темних утворень.

Слайд 9

Служба Сонця Утворені при багатьох обсерваторіях. В Росії була організована Матвієм Матвеевичем Гусєвим (1826-1866) в 1865г у Вільнюській обсерваторії, де він приступив до систематичного вимірювання положення плям на диску Сонця. В СРСР служба була знову організована в 1932 р. Завдання: спостереження за Сонцем для всебічного і безперервного дослідження сонячної активності та її зв'язку з геофізичними явищами - "прогноз" сонячних спалахів для своєчасного запобігання порушення радіозв'язку; забезпечення безпеки перебування людини в космічному просторі і т. д. Функціонують три світових центру по збору сонячних даних: в Росії, США і Франції; видається кілька міжнародних каталогів сонячної активності. В Інтернеті постійно публікуються бюлетені сонячної та геофізичної активності. В СРСР служба включала близько 20 обсерваторій, які забезпечують спостереження протягом 12 год щодня. Результати публікувалися у щомісячному бюлетені "Сонячні дані" Пулковської обсерваторії. У масштабі всього світу були організовані кооперативні дослідження - Міжнародний геофізичний рік (1957-1958), Міжнародний рік спокійного Сонця (1964-65), а також ряд більш вузьких програм (протонних спалахів і т. д)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія