X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Що вам відомо про Космос?

Завантажити презентацію

Що вам відомо про Космос?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЩО ВАМ ВІДОМО ПРО КОСМОС? Підготувала вчитель фізики ШЗШ № Андрєєва С. Ю.

Слайд 2

Незкінченість Всесвіт Метагалактика Кульове скупчення Квазар Запитання 1 Сукупність усіх галактик разом з зорями называється...

Слайд 3

Всесвіт – весь матеріальний безмежний світ,що розвивається в часі. Вивчає Всесвіт і процеси, які в ньому відбуваються, наука астрономія. Сучасна наука малює таке уявлення про Всесвіт: Наша планета Земля належить до Сонячної системи, яка входить у склад Галактики. Астрономам відома велика кількість інших галактик, різних за розмірами. Більшість галактик об’єднуються у скупчення. Вчені вважають, що в середньому центри великих скупчень галактик рівномірно розподілені у просторі. У ядрах деяких галактик відбуваються потужні вибухи, причини яких ще не відомі. Більшість астрономів вважають, що Всесвіт, скоріше за все, безкінечний і має нескінченну кількість небесних тіл та їх систем.

Слайд 4

Запитання 2 За який час Земля здійснює один оберт навколо своєї осі? 12 годин 24 години 30 днів 12 місяців

Слайд 5

Наша Земля постійно обертається навколо своєї осі. Один такий оберт вона здійснює за 24 години – за цей час проходить одна земна доба. При оберті одна частина поверхні Землі схована від Сонця і знаходиться в тіні, а інша освітлена. Земля обертається навколо уявної лінії, яка проходить через Північний та Південний полюси. Ця лінія називається земною віссю. Крім того, Земля обертається навколо Сонця зі швидкістю 29,8 км на секунду. Один повний оберт ввона здійснює за 365 и 1/4 діб. У звичайному земному році нараховується 365 днів. Кожний четвертий рік ми складаємо чверті, що накоплються і добавляємо до року ще один день – 29 лютого. Такий рік, що складається з 366 днів, називається високосним.

Слайд 6

Запитання 3 Що можна зустріти в космосі? лілового эльфа білого карлика зеленого гнома

Слайд 7

Зірка народжується з холодної міжзоряної хмари пилу та газу з масою, що приблизно дорівнює масі нашого Сонця, а за розмірами досягає сучасної Сонячної системи. Поступово розміри зірки, що формується, зменшуються, а температура надр досягає 10 мільйонів градусів, і термоядерна реакція перетворення водню в гелій на декілька мільярдів років стає головним джерелом її енергії. В міру згоряння водню температура і тиск в надрах зірки збільшується і вона перетворюється в червоного гіганта. Витрачаючи енергію, червоний гігант за короткий термін витрачає залишки водню. Оболонка розсіюється в просторі, залишаючи невелике ядро. Так формується дуже щільна та гаряча зірка – білий карлик.

Слайд 8

Запитання 4 Відстань між зорями вимірюється в… кілометрах кроках роках літрах

Слайд 9

Відстані до зірок величезні і вимірювати їх кілометрами незручно, тому вчені ввели більшу одиницю виміру: світловий рік. Це така відстань, яку світло проходить за один рік. У скільки разів ця одиниця виміру більша, ніж кілометр? 300000 км/с потрібно помножити на число секунд в році. Отримуємо приблизно 10 трильйонів кілометрів. Отже, світловий рік більший за один кілометр в 10 трильйонів разівів (10 000 000 000 000)! Зірки можуть знаходитись від нас на відстанях, що дорівнюють десяткам, сотням, тисячам світлових років і більше.    

Слайд 10

Запитання5 Група зірок називається... компаундом колекцією сузір’ям колективом

Слайд 11

Всі зірки, що можна побачити неозброєним оком, нанесені на зіркові карти і зареєстровані в зіркових каталогах. Таким чином точно відомо, скільки зірок видно на небі. Зіркове небо поділено на окремі області, що називаються сузір’ями. В сузір’я об’єднуються групи зірок, до того ж ці групи утворюються довільно. У своїй фантазії прадавні спостерігачі знайшли спільне у розташуванні зірок та в образах тварин, предметів та різних істот. Древні греки пов’язали між собою ці фігури та ілюстрували небесними картинами свої релігіозні легенди та повір’я. У 1919 році Міжнародним астрономічним об’єднанням був остаточно затверджений список із 88 сузірь.    

Слайд 12

Ліра Великий Пес Велика Ведмедиця Південний Хрест Сиріус є однією із найяскравіших зірок на небі. У якому сузір’ї він знаходиться? Запитання 6 Система Сіріуса в рентгенівських променях

Слайд 13

Стародавня шумерська назва Сиріуса – "собака Сонця". В Єгипті його називали «захоплюючою» зіркою; ввона була зіркою богині Ізіди, її ранковий схід віщував розлив Ниву. Араби назвали Сиріуса ім’ям, що означало «найяскравіша зірка того, хто перетнув Чумацький Шлях». Греки називали Сіріус просто «собакою», а римляни – «собачкою» (Canicula, звідси літній період відпочинуку – канікули). Великий Пес – дуже давнє сузір’я, що розташоване на південному сході ввід Оріону. Має 148 зірок, видних неозброєним оком. В цьому сузір’ї знаходиться найяскравіша зірка неба – Сиріус.

Слайд 14

Орионов поясок – Три звезды наискосок як влево ты пойдешь, Чудо – СИРИУС найдешь! Он прекрасен, несомненно! щоби сей алмаз бесценный Злой воришка не унес, Сторож тут – огромный пёс! Пёс поменьше – чуть повыше В караул небесный вышел.

Слайд 15

Космічний корабель Комета Супутник Астероїд Планета Мале небесне тіло, яке обертається навколо більшого і утримується на орбіті силою його тяжіння називається… Запитання 7

Слайд 16

В астрономії супутником називається тіло, яке обертається навколо великого за розмірами тіла і утримується силою його тяжіння. Місяць – супутник Землі. Земля – супутник Сонця. Штучні супутники – це створені людиною космічні апарати, що обертаються навколо Землі або іншої планети. Їх запускають із різноманітними цілями: для наукових досліджень, для вивчення погоди, для зв’язку.

Слайд 17

Які в космосі бувають діри? Чорні Червоні Блакитні Білі Запитання 8

Слайд 18

Зірки, що мають масу більшу за Сонце у 5 і більше разівів, необмежено стискаються і перетворюються у чорну діру. Маса зірки залишається тією самою, а радіус різко зменшується. Коли «чорні діри» вибухають, вони перетворюються у білі діри. Можливість існування чорних дір довів великий вчений Альберт Ейнштейн у загальній теорії відносності.

Слайд 19

Де знаходиться Море Дощів? На Марсі На Землі На Сонці На Місяці Запитання 9

Слайд 20

Поверхня Місяця була вперше описана видатним польським астрономом Яном Гевелієм (1611-1687). Він склав перші детальні карти місячного рельєфу і надрукував їх в публікації «Селенографія, чи Опис Місяця». У 1651 році італійський астроном Дж. Річчолі також опублікував карту Місяця, складену разом з італійським фізиком Ф. Грімальді. Саме на цій карті вперше обширні низовини були названі морями, назви яких збереглись до нашого часу: Море Спокою, Море Ясності, Море Кризисів, чи Небезпек, Море Дощів, Море Хмар та інші. Їх разміри від 200 до 1100 км в діаметрі. Найбільша низовина, довжиною більше 2000 км, названа Океаном Бурь.

Слайд 21

Яка із планет Сонячної системи має два супутника, назви яких переводяться як «Жах" та "Страх"? Юпітер Венера Марс Уран Запитання 10

Слайд 22

Наявність двох супутників у Марса більше ніж за 150 років до їх офіційного відкриття випадково «передбачив» Дж. Свіфт в одній зі своїх книг про Гулівера. Фобос (страх) і Деймос (жах) були відкриті в 1877 році. Їх видно лише в сильні телескопи. Супутники Марса являють собою невеликого розміру безформні глиби, схожі на астероїди, поверхня яких покрита кратерами. Як показали фотознімки, вся поверхня Фобоса вкрита схожими на жолоб рівчаками. Вони утворились при ударі астероїда, в результаті чого на поверхні Фобоса з’явився кратер Стікні.

Слайд 23

Яка планета сонячної системи є найбільшою? Сатурн Нептун Юпітер Уран Запитання 11