X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про телескопи

Завантажити презентацію

Поняття про телескопи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Телескопи

Слайд 2

Галілео Галілей (1564—1642) - італійський астроном, фізик і математик.

Слайд 3

Телескоп (зорова труба) Г.Галілея

Слайд 4

1609 рік Голландія С. Марнус і Т. Гарріот першими використали оптичний інструмент для спостереження неба

Слайд 5

Галілей першим описав реальну поверхню Місяця, яка «не имеет гладкой полированной поверхности, но представляет неровности и возвышения подобно земной поверхности, покрыта огромными горами, глубокими пропастями, обрывами», оцінив висоту гір Місяця (близько 7 км) і відмітив їхню кільцеподібну форму.

Слайд 6

Слайд 7

Оптичний телескоп

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Лінзові телескопи

Слайд 11

Дзеркальні телескопи

Слайд 12

Слайд 13

Найбільший оптичний телескоп Росії ( 6-ти метровий дзеркальний телескоп ВТА (Великийй Телескоп Азимутальний)

Слайд 14

Радіотелескопи

Слайд 15

Слайд 16

інфрачервоні телескопи

Слайд 17

ультрафіолетові телескопи рентгенівські телескопи гамма-телескопи

Слайд 18

Слайд 19

LAMA (Large-Aperture Mirror Array) Апертура – 42 м Унікальність цього телескопа, який нині перебуває на стадії конструкторської розробки, полягає в тому, що він складатиметься з рідких дзеркал, а це дозволить значно знизити витрати на будівництво телескопа. LAMA складатиметься з масиву 10-метрових телескопів на рідких ртутних дзеркалах, зібраних у компактну групу загальним діаметром 54 м. Додаткові дзеркала й активна оптика дозволяє кілька хвилин безперервно стежити за зоряними об’єктами. Для досліджень доступні 6% неба в зеніті. Найбільш вірогідне місце розташування LAMA – в Чилі або в Мексиці.

Слайд 20

Слайд 21

Cornell Atacama Telescope Апертура – 25 м Астрономи з Великобританії та США нещодавно оголосили про початок проекту створення нового 25-метрового інфрачервоного телескопа Cornell Atacama Telescope, який буде встановлений у високогірних районах Чилі на висоті 6000 м. Підсумкова вартість телескопа становитиме $100 млн. Відомо, що новий телескоп працюватиме в парі з уже побудованим Atacama Large Millimeter Array (ALMA). Згідно з планом, роботи над телескопом будуть завершені до 2013 року. З його допомогою астрономи зможуть вивчати далекі галактики і зірки в інфрачервоному діапазоні. Основними інвесторами виступили Каліфорнійський та Корнельський технологічні інститути і Британський астрономічний центр.

Слайд 22

Слайд 23

JWST (James Webb Space Telescope) Апертура – 6,5 м Космічний телескоп імені Джеймса Верба – орбітальна інфрачервона обсерваторія, яка за попередніми розрахунками займе місце космічного телескопа Габбла. JWST матиме величезне дзеркало – 6,5 м у діаметрі – та сонячний щит розміром із тенісний корт. JWST розташується на орбіті на відстані 1,5 млн. км від Землі в точці Лагранжа L2. Запуск обсерваторії запланований на червень 2013 року.

Слайд 24

Слайд 25

ATST (Advanced Technology Solar Telescope) Апертура – 4 м Новий телескоп розташується в Національному парку Галікала на одному з найбільших вулканів світу Галікала (острів Мауї, Гаваї). Телескоп буде створений спеціально для спостереження за Сонцем. Діаметр основного дзеркала становитиме 4 м. ATST з надзвичайною точністю дозволить виміряти магнітні поля Сонця. Оптична система телескопа – складна і комплексна. Окрім систем адаптивної оптики, вона матиме систему контролю хвильового фронту, інтегральної поляриметрії і численне постфокусне устаткування. Початок робіт запланований на 2009 рік. Очікується, що ATST побачить світ у 2015 році і стане найбільшим сонячним телескопом.

Слайд 26

Слайд 27

Обсерваторія Маунт-Лагуна Апертура – 2,5 м Обсерваторія Маунт-Лагуна була відкрита у 1968 році поблизу Сан-Дієго на території Національного парку. Саме тому дослідницький центр, розташований на висоті майже 2000 м, надійно захищений від вогнів міста (відсутність потужних джерел світла навколо – обов’язкова умова роботи обсерваторії). Для більш точних досліджень обсерваторія збирається побудувати високоавтоматизований телескоп діаметром 2,5 м.

Слайд 28

Слайд 29

Індійська астрономічна обсерваторія (Indian Astronomical Observatory) Апертура – 2 м Найбільш високогірна астрономічна обсерваторія у світі (доки не побудували телескоп Cornell Atacama) – це індійська обсерваторія на горі Сарасваті (хребет Ладакх на північ від Гімалаїв) поблизу міста Ханле. Обсерваторія має оптичний інфрачервоний телескоп діаметром 2 м. Дослідний центр розташований на висоті 4517 м над р. м., що дає багато переваг для вивчення небесних тіл: безхмарне небо, сухий холодний клімат, жодних автомобільних фар, атмосферного забруднення тощо. Обсерваторія підтримує зв’язок з геосинхронним супутником, що дозволяє передавати дані спостережень дистанційно.

Слайд 30

Слайд 31

Астрофізична обсерваторія Домініона (Dominion Astrophysical Observatory) Апертура – 1,86 м Обсерваторія Національної дослідної ради Канадського центру оптичної астрономії розташована поблизу міста Вікторія. Вона відома своїми роботами з вивчення зірок і галактик. З 1918 року в галереї функціонує телескоп діаметром 1,86 м, вага його дзеркала становить 2000 кг.

Слайд 32

Слайд 33

«Левіафан» із Парсонстауна Апертура – 1,8 м У 1845 році в Бір-Касле (Ірландія) граф Росса побудував надзвичайний телескоп, який здавався Левіафаном серед інших тогочасних телескопів (звідси й назва). «Левіафан» залишався найбільшим телескопом у світі, аж доки не побудували телескопа Маунт-Вілсонської обсерваторії (діаметр – 2,5 м). Дзеркало «Левіафана» виготовлене з металу-віддзеркалювача. І хоча цей телескоп вперше дозволив вивчати небесні тіла так близько і з такою точністю, ірландський клімат не сприяв астрономічним пошукам – дзеркало постійно псувалося від вологи, і врешті-решт телескоп поламався. Проте в результаті його роботи були досліджені деякі туманності, сузір’я, спіралеподібна структура деяких галактик.

Слайд 34

Слайд 35

Телескоп-комаха (Hexapod Telescope) Апертура – 1,5 м Інженери компанії Vertex спільно з ученими Німецького університету астрономії (місто Бохум) винайшли революційний телескоп. Унікальність Hexapod’a полягає в тому, що замість традиційної установки на двох осях дзеркало телескопа підтримують шість опор. Це нагадує комаху (звідки й назва: hexapod у перекладі з англійської означає «комаха»). Ця конфігурація дозволяє телескопу переміщуватись у шести площинах і надає пристрою великої міцності. Телескоп Hexapod встановлений у пустелі Атакама, Чилі.

Слайд 36

Слайд 37

Телескоп Семюеля Осчина (Samuel Oschin Telescope) Апертура – 1,2 м Унікальний телескоп належить Паламарській обсерваторії (Сан-Дієго, Каліфорнія). За допомогою цієї установки зроблені епохальні відкриття: у 2003 році – мала планета Седна, а в 2005 – об’єкт 2003UB313. За розмірами він у півтора раза більший за Плутон, тож астрономи ще вагаються, чи визнавати 2003UB313 десятою планетою Сонячної системи.

Слайд 38

Слайд 39

Єрська обсерваторія (Yerkes Observatory) Апертура – 1 м Єрська обсерваторія належить Чиказькому університету. Вона була заснована ще в 1897 році, а сьогодні тут стоїть найбільший у світі рефракторний телескоп діаметром 102 см. Обсерваторія займається дослідженнями міжзоряної речовини, навколоземних об’єктів, інфрачервоним аналізом тощо. Фокусна відстань телескопа – 19 м. Для зйомки використовують скляні фотопластини 20х25 см. Вони мають таку високу жорсткість, що не деформуються навіть через 100 років.

Слайд 40

Слайд 41

Обсервато рія (від лат. observo — спостерігаю, уважно слідкую) — наукова установа, в якій за допомогою спеціальних інструментів провадять астрономічні, магнітні, сейсмологічні, метеорологічні та інші спостереження, а також обробляють одержані результати. Андрушівська астрономічна (приватна) обсерваторія, що на Житомирщині, сьогодні входить до двох міжнародних програм із вивчення орбіт та фізичних властивостей малих тіл Сонячної системи

Слайд 42

Львівська астрономічна обсерваторія

Слайд 43

Кримська астрофізична обсерваторія. Телескоп

Слайд 44

Кримська астрофізична обсерваторія. Сонячний телескоп

Слайд 45

Київська астрономічна обсерваторія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія