X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Плутон"

Завантажити презентацію

"Плутон"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Плутон Виконала учениця 11-А класу Машталер Людмила

Слайд 2

Плуто н — одна з найбільших відомих (поряд з Ерідою) карликових планет Сонячної системи, транснептуновий об'єкт (ТНО) і десяте по масі (без урахування супутників) небесне тіло, що обертається навколо Сонця. Спочатку Плутон класифікувався як класична планета, однак зараз він вважається карликовою планетою і одним з найбільших об'єктів (можливо, найбільшим) в поясі Койпера.

Слайд 3

Як і більшість об'єктів в поясі Койпера, Плутон складається в основному з гірських порід і льоду і він відносно малий: його маса менша за масу Місяця в п'ять разів, а обсяг — в три рази.

Слайд 4

Історія Плутон вперше був виявлений в 1930 р Клайдом Томбо в обсерваторії Лоуелла в Арізоні. Астрономи вже давно пророкували, що в Сонячній системі існує дев'ята планета, яку вони називали Планетою X. Через рік спостережень Томбо, нарешті, виявив об'єкт з відповідною орбітою і заявив, що знайшов Планету X. Вибір назви планети був зроблений на користь імені Плутон, яке було запропоновано 11-річною школяркою з Оксфорда (на честь римського бога підземного світу). Астрономи не могли визначити масу Плутона до відкриття його найбільшого супутника, Харона, в 1978 році. Тоді ж, визначивши масу Плутона (0,0021 маси Землі), вони змогли більш точно оцінити його розміри. Згідно з останніми даними діаметр Плутона становить 2400 км. Плутон просто крихітний, але тоді вважалося, що нічого більше ніж ця карликова планета за орбітою Нептуна немає.

Слайд 5

Супутники Харон - у давньогрецікій міфології, перевізник душ померлих до підземного царства Аїда Нікта – уособлення ночі в грецькій міфології Гідра - міфічна потвора, стоголовий дракон; деякі перекази наділяють гідру ще й крилами. Кербер - охоронець брами Аїда багатоголовий пес. Стікс - одна з річок підземного царства, води якої вважали отруйними; уособлення мороку й жаху.

Слайд 6

Умови Відстань і можливості сучасних телескопів не дозволяють отримати якісні знімки поверхні Плутона. Карти, складені за даними телескопа «Хаббл», свідчать про те, що поверхня Плутона вкрай неоднорідна. Поверхня Плутона, звернена до Харону, містить чимало метанового льоду, в той час як протилежна сторона містить більше льоду з азоту і моноокисиду вуглецю і там майже немає метанового льоду. Атмосфера Плутона — тонка оболонка з азоту, метану та монооксиду вуглецю, що випаровуються з поверхневого льоду.