X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Озонові Діри

Завантажити презентацію

Озонові Діри

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Озонові Діри Презентацію підготувала Учениця 11 класу Бесєда Тетяна

Слайд 2

* Озонова діра - результат різкого падіння концентрації стратосферного озону - вперше була виявлена у вісімдесятих роках минулого століття над Антарктидою.

Слайд 3

Перша Загроза на землі Озонова діра діаметром понад 1000 км вперше була виявлена в 1985 в Південній півкулі над Антарктидою групою британських вчених. Кожного серпня вона з'являлася, до грудня або січня припиняючи своє існування. Над Північною півкулею в Арктиці утворювалася інша діра менших розмірів.

Слайд 4

Нещодавно над Естонією та країнами балтійського регіону була виявлена величезна озонова діра. Зараз ситуація трохи покращилася. тим не менше в цьому регіоні передбачається виникнення нових дірок.

Слайд 5

Озоновий шар в атмосфері Землі оберігає нас від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання Сонця. Озон знищується деякими хімічними речовинами, що містяться в аерозолях, холодильних установках і пакувальних матеріалах. У ряді місць озоновий шар неабияк стоншена. Тому багато країни припинили виробництво і застосування таких речовин

Слайд 6

механізм утворення До зменшення концентрації озону в атмосфері веде сукупність факторів, головними з яких є загибель молекул озону в реакціях з різними речовинами антропогенного і природного походження, відсутність сонячного випромінювання протягом полярної зими, особливо стійкий полярний вихор, який перешкоджає проникненню озону з приполярних широт, і освіта полярних стратосферних хмар (ПСО), поверхня частинок якого каталізують реакції розпаду озону.

Слайд 7

Причини Влітку і навесні концентрація озону підвищується; над полярними областями вона завжди вище, ніж над екваторіальними. Крім того, вона змінюється по 11-річному циклу, збігається з циклом сонячної активності. Все це було вже добре відомо, коли в 1980-х рр.. спостереження показали, що над Антарктикою рік від року відбувається повільне, але стійке зниження концентрації стратосферного озону. Це явище отримало назву «озонова діра» (хоча ніякої дірки у власному значенні цього слова, звичайно, не було) і стало уважно досліджуватися.