X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Міфи та легенди зоряного неба"

Завантажити презентацію

"Міфи та легенди зоряного неба"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міфи та легенди зоряного неба Людство і космос sven4500 - 2011

Слайд 2

Мисливці і жертви південного неба " Оріон": на всьому зоряному небі немає іншого сузір'я, яке б включало більше цікавих і досить легко доступних для спостереження об'єктів. Міфічний герой Оріон був сином морського бога Посейдона. Оріон заслужено мав славу чудового мисливця, успішно боровся з биками і нахвалявся: "Немає у світі такого звіра, якого я не міг би перемогти!". За це Гера, могутня дружина верховного Зевса, послала на мисливця Скорпіона. Оріон тим часом очищав острів Хіос від диких звірів і після успіху цієї місії став вимагати у царя того острова його дочку заміж, проте отримав відмову. Наполегливий Оріон спробував викрасти царівну, і цар жорстоко помстився йому, осліпивши Оріона. Бог Геліос повернув Ориону втрачений зір, але від укусу напав Скорпіона Оріон все-таки гине. Зевс розмістив Оріона на небі так, щоб він завжди міг втекти від свого переслідувача-Скорпіона, і тому ці два сузір'я ніколи не видно на небосхилі одночасно.

Слайд 3

Звідки на небі волосся Вероніки? У давнього сузір'я Лева на небі була досить велика «територія», а сам Лев був власником чудової «пензлика» на хвості. Але у 243 році до н. е. він її позбувся. Сталася кумедна історія, про яку свідчить легенда.У єгипетського царя Птолемея Эвергета була красуня дружина, цариця Вероніка. Особливо прекрасні були її розкішні довге волосся. Коли Птолемей пішов на війну, його зажурена супруца дала клятву богам: якщо вони збережуть її коханого чоловіка цілим і неушкодженим, принести в жертву своє волосся.Незабаром Птолемей благополучно повернувся додому, але, побачивши обстрижену дружину, був засмучений. Царську подружжя дещо заспокоїв астроном Конон, заявивши, що боги піднесли волосся Вероніки на небо, де їм призначено вічно прикрашати весняні ночі.Сузір'я Лева зменшилася на кілька зірок, зате з'явилося нове сузір'я: Волосся Вероніки.

Слайд 4

Созведие Тільця У багатьох стародавніх народів найголовнішим було сузір'я Тельця, оскільки новий рік починався не взимку, як нині, а навесні. В зодіакальному колі Телець - саме древнє сузір'я, так як в житті молодого людства скотарство відігравало першочергову роль, і з биком (тельцем) пов'язували саме те сузір'я, в якому Сонце перемагало зиму і сповіщало настання тепла і весни. Стародавні народи часто шанували це тварина як священне. У Стародавньому Єгипті поклонялися священному бику Апісу, мумію якого урочисто ховали у чудовій гробниці. При цьому кожні чверть століття Апіса замінювали новими. У Стародавній Греції бик-телець теж користувався великою повагою і шаною. На острові Крит священного бика іменували Мінотавр. Герої Еллади Геракл, Тесей, Ясон демонстрували свої бойові можливості, приборкуючи биків. Сузір'я Овна також було вельми шановане древніми. Головний єгипетський бог Амон-Ра традиційно зображувався з головою барана, а дорога до храму була позначена алеєю сфінксів з баранячими головами. Вважалося, що сузір'я Овна названо в честь золоторунного Барана, описаного в пригоди аргонавтів. Існує сузір'я, що відбиває легенду про кораблі Арго. Сама яскрава зірка цього сузір'я (Альфа) називається Гамаль, що по-арабськи означає "дорослий баран", а Альфа Тільця носить назву Альдебаран.