X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Еволюція зірок на наших очах

Завантажити презентацію

Еволюція зірок на наших очах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Еволюція зір

Слайд 2

Еволю ція зір — зміна фізичних характеристик, хімічного складу та внутрішньої будови зорі із часом. Еволюція зорі класу G на прикладі Сонця

Слайд 3

Протозоря Структура протозорі: 1. Оптично прозора газова оболонка у вільному падінні. 2. Несправжня фотосфера, що випромінює переважно в інфрачервоному діапазоні. 3. Непрозора пилогазова оболонка («кокон»). 4. Фронт ударної хвилі. 5. Гідростатично рівноважне ядро.

Слайд 4

Еволюція зорі починається з гравітаційного колапсу молекулярної хмари міжзоряного газу. Типова молекулярна хмара має розмір приблизно 100 світлових років у поперечнику і масу в 6×106сонячних мас (M☉). У процесі гравітаційного колапсу хмара фрагментується на менші частки, кожна з яких стискається вже окремо. Тому зорі зазвичай народжуються групами. Під час колапсу потенційна енергія гравітаційної взаємодії молекул газу між собою перетворюється на тепло. Густина й тиск колапсуючого газу найшвидше зростають у центрі хмари. Утворюється ядро, яке називають протозорею. Подальший розвиток подій залежить від маси протозорі.

Слайд 5

Коричневі карлики та субзоряні об'єкти Якщо протозоря має масу менше 0,08 M☉, то температура в її надрах ніколи не досягне рівня, достатнього для початку термоядерної реакції перетворення гідрогену на гелій, але може можуть відбуватися термоядерні реакції за участі літію та дейтерію. Такий об'єкт називають коричневим карликом. Вони мають масу не менше 0,0125 M☉ (або 13 мас Юпітера. У менш масивних об'єктах умови для початку термоядерних реакцій не виникають. Вони визначаються як субкоричневі карлики, але якщо вони обертаються навколо іншої зорі, то класифікуються як планети. Для протозір із масою більше 0,08 M☉ температура в ядрі врешті решт досягне 3×106K, необхідної для початку реакцій протон-протонного циклу. Стискання зорі може тривати ще деякий час і припиняється, коли виділення енергії внаслідок термоядерних реакцій повністю врівноважує витрати енергії на випромінювання. Протозоря стає повноцінною зорею та опиняється на головній послідовності.