X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОЛЕСЬКИЙ ЗАМОК

Завантажити презентацію

ОЛЕСЬКИЙ ЗАМОК

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

I.Вступ. Розповідь про пам’ятку. II.Опис пам’ятки. 1.Зовнішній вигляд замку. 2. Опис замку зсередини. 3. Споруди, що знаходяться біля замку. III.Кінцівка.

Слайд 3

Клоуз-тест 1. Типи мовлення — ... (розповідь, опис, роздум). 2. Стилі мовлення — ... (художній, публіцистичний, науковий, офіційноділовий, розмовно-побутовий, конфесійний). 3. Архітектура — ... (мистецтво створення (проектування й побудови) споруд). 4. Архітектурні стилі — ... (романський, готика, Відродження, класицизм, бароко, модерн). 5. Пам’ятка історії і культури — ... (предмет культури, що зберігся з давнини).

Слайд 4

Олеський замок – видатна пам’ятка архітектури та історії 13-18ст. Понад шість віків стоїть він на високому пагорбі, свідок багатьох подій, кам'яна сторінка історії. Перша згадка про замок в історичних джерелах припадає на 1327 рік. Уже тоді на стрімкому пагорбі височіла фортеця, стіни якої сягали десятиметрової висоти і були 2,5 м завтовшки. Неважко здогадатися, що збудовано замок раніше.

Слайд 5

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА 1241р. монголо-татари знищили літописне городище Плісненськ, що знаходилося за 10 км від Олеська. Ймовірно, що саме втікачі з Плісненська заклали на пагорбі серед важкопрохідних боліт городище, на місці якого виникла давньоруська фортеця. Дослідники вважають, що збудував замок нащадок Данила Галицького, один із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича – Андрій чи Лев.

Слайд 6

У середині минулого століття замок відреставрували. В ньому було створено музей-заповідник "Олеський замок" та відділ Львівської картинної галереї. У галереї зібрано понад п'ятсот творів живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва Західної України X-XVIII століть. .