X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інтер'єр та декорація Індійских храмів, бронзова та мідна скульптура

Завантажити презентацію

Інтер'єр та декорація Індійских храмів, бронзова та мідна скульптура

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Ведійські боги були уособленням сил природи і ієрархічного пантеону не становили: головним ставав той, у кому виникала потреба.Пізніше в Індії набули поширення стамбхи — культові стовпи з вибитими проповідями. Найзнаменитіший — Сарнатхскький (колона Ашоки). На барабані вибиті тварини — символи сторін світу, на капітелі — леви, які несуть колесо закону (образ Будди і знак його прозріння). Визначилися також місця паломництва: Капілавасту, де народився Будда; Гайа, де він прозрів; Бенарес, де він прочитав першу проповідь, і Кусінагара, де він впав у нірвану.З III столітті до н. е. створюються буддійські храми у печерах Аджанти (найпізніші створені у VII ст. н. е.). На їх стінах добре зберігся живопис: сцени з життя Будди, його втілення, сцени з життя індійців. Зображенням притаманна вишукана естетичність (тільки жіночих зачісок налічується 240 видів). Стародавні живописці керувалися принципом: шлях доброчинності — шлях краси.До нашої ери Будда в образі людини не зображувався: підношення Будді зображались як підношення алмазному трону, на якому він прозрів, дереву, ступі, чакрі — колесу, що символізує вчення.

Слайд 3

Усередині храм вимощений мармуром, а декоративна плитка прикрашає побілені стіни. Прекрасну срібну двері у вівтар покриває рослинний орнамент. Двері з обох сторін охороняється статуями-охоронцями і веде в святая святих, кімнату, де знаходиться Шива Лінгам.У вівтарі, крім Лінгама, знаходиться золотий змій Шеша і зображення Шиви.

Слайд 4

Червоний форт в Делі містить всі атрибути імператорської резиденції: урочисті зали для державних і приватних аудієнцій, опукло-арочні мармурові палаци, гарні мечеті і хитромудрі сади. Червоний палац-фортеця став вершиною зодчества і влади Шах-Джахана. У своєму первісному велич він затьмарив би своїм блиском Версальський палац, а за площею був в два рази більше Ескоріал - найбільшого палацу Європи.

Слайд 5

Храм був відновлений англійцями. Сер Олександр Куннінгем в XIX столітті здійснив реконструкцію храму в рамках Британської Археологічного Товариства. З 1883 Олександр Куннінгем, Дж. Д. Беглар і д-р Раджендралал Міітра провели ретельні розкопки. В результаті храм був відновлений у колишньому вигляді. Цей храм - одна з чотирьох найголовніших святинь буддизму в Індії, він же - один з найдавніших цегляних храмів. Біля нього росте відоме будь-якому буддисту дерево Бодхи.