X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Готична архітектура"

Завантажити презентацію

"Готична архітектура"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Готична архітектура

Слайд 2

Готична архітектура — період розвитку західноєвропейської архітектури з XII по XVI століття. Готична архітектура замінила архітектуру романської доби і в свою чергу поступилася архітектурі доби відродження.

Слайд 3

Готика - вінець середньовіччя, це яскравих барв, позолота, сяйво вітражів, експресія, злітають до неба колючі голки шпилів, симфонія світла, каменю й скла. Готичний стиль характеризує заключну стадію розвитку середньовічного мистецтва Західної Європи.

Слайд 4

Слайд 5

Архітектура готичного собору - символ нескінченності. Його художнім образом, всупереч повсякденним уявленням, висловлює не математичний розрахунок і раціональну конструкцію, а ірраціональну, містичну тягу душі до невідомого, загадкового... І це зухвала мрія реально, відчутно втілено матеріальної, відчутною формі! Камінь за каменем, духовний порив зухвалості і водночас, християнського смиренності, сполуки мрії і реальності. Художній секрет готичної архітектури у тому, що її архітектоніка («зорова конструкція») не збігаються з дійсною.

Слайд 6

Слайд 7

Будівельні прийоми У кожній країні готичний стиль приймав своєрідний характер, поєднуючи місцеві традиції з основними своїми принципами. Головні і найхарактерніші твори готичної архітектури — храмові будівлі. Перейнявши у романського стилю форму базиліки, готичний стиль переробив його може лише докладно. Ставший нормою хрестоподібний план представляє трихнефний чи пятинефний корпус з мало розвиненими трансептом (поперечним нефом), іноді навіть зовсім без трансепта.

Слайд 8

Будівельні прийоми Винесення назовні конструктивних елементів дозволило створити відчуття легкості і просторової свободи інтер’єру. Статуї та скульптурні групи придбали глибокий духовний зм